top of page

ANKARA ESENBOĞA HAVA LİMANI ULAŞIM SEÇENEKLERİ

                  Hava yolu ulaşımın hızlı, konforlu olması ve Hava yolu ulaşım fiyatlarının kara yolu ulaşım fiyatlarına oranla avantajlı hale gelmesi nedeniyle, Son Yıllarda Hava Yolu ulaşımına ilgi artmıştır. Bu ilgi nedeniyle Hava Limanlarında yolcu yoğunlu her geçen yıl artmaktadır. Ankara Esenboğa Hava limanına ulaşım, Belediye otobüs hizmetleri ve özel firma otobüs seferleri ya da Özel araçlarla sağlanmaktadır.

ÖZEL ARAÇ VE OTOBÜSLE ULAŞIM SEÇENEKLERİNİN MALİYET VE ZAHMETLİ YÖNLERİ

                 Ankara Esenboğa Hava limanına Belediye otobüs hizmetleri ve özel firma otobüs seferleri üç ayrı güzergah üzerinden yapılmaktadır. Otobüsle ulaşım normal trafik koşullarında 45dk ila 1 saat arasında zaman almaktadır. Yolcuların hava limanına otobüs seferlerini kullanarak ulaşabilmeleri için adreslerinden valizleri ile birlikte otobüsün geçtiği duraklara ulaşım sağlaması gerekmektedir. Bu ise  yolcular için ayrıca bir zahmet ve maliyet oluşturmaktadır. Ankara trafiğinin yoğun olduğu saatler ve hava limanı terminal girişlerinde ve Hava yolu şirketleri kontuarlarında yoğunluk göz önünde bulundurulduğunda uçuşlardan saatler öncesinde yola çıkmayı zorunlu hale getirmektedir.

               

             Özel araçları ile Hava limanına ulaşım sağlamak isteyen yolcular,  araçları ile 40 ila 80 km yol kat etmeleri ve TAV firmasının işlettiği terminal binası karşısında bulunan çok katlı otoparka günlük 24 TL , 4 günlük 115TL, 7 günlük 176TL otopark ücreti ödemelerini gerektirmektedir. Otopark alternatifi olarak Hava limanı yerleşkesi dışında özel firmaların işlettiği günlük 13TL ücret alan otoparkı kullan yolcuların ise; otoparktan terminal binasına valizleri ile servislere binerek ulaşım külfetine katlanmaları gerekmektedir.

               

           Ankara'nın Başkent olması ve civar illerde (Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Bolu) gibi illerde Sivil Hava Limanları bulunmaması nedeniyle Terminal binasındaki yoğunluk ve Trafik yoğunlu dikkate alındığında otobüs hizmetleri ve özel araçlarla hava limanı ulaşımı yolculara külfet ve ekstra maliyetlere sebep olmaktadır.

              Tüm bu olumsuzluklar dikkate alındığında Hava Limanı transfer hizmetleri avantajları ile öne çıkmaktadır.

ANKARA AİRPORTTRANSFER'İN SİZE SUNDUĞU KOLAYLIK VE AYRICALIKLAR

  1. Uçağınızın geliş saatinde Hava limanından veya zaman kaybı ve mağduriyet oluşturmayacak asgari sürede özel şoförlü konforlu araçlarımızla adresinizden hava limanına tam zamanında ulaşım.

  2. Yoğun trafik saatlerinde, stressiz bir yolculuk.

  3. Otopark ve yakıt maliyetlerinden tasarruf.

  4. Birkaç günlük otopark ve yakıt maliyetine hava limanına konforlu bir şekilde ulaşım.

  5. Otopark için zaman ayırmadan, indi bindi yapmadan adresinizden uçağınıza ulaşım.

  6. Yolculuk hazırlık stresine ek olarak yol ve otopark stresine girmemek.

  7. Sürekli yolculuk yapanların, her seferinde farklı farklı ticari taksi ile seyhat etmenin olumsuzluklarını yaşamamak.

 

                Ayrıca;

                Transfer hizmetlerimizden olan ESB Hava limanından civar İl ve içlere (Kızılcahamam, Çankırı, Kırıkkale vb) ulaşım imkânı ile Hava Yolu ulaşımının avantajını ortadan kaldıran İl Merkezine ulaşım için Taksi ücreti, kara yolu aktarma yapmak için zaman kaybı olmadan ulaşım sağlamaktadır.

bottom of page